Ankara’nın en büyük ilçelerinden olan Sincan , son yıllarda nüfus artışı ile de dikkat çekiyor. Başkent’in en eski yerleşim yerlerinden biri olan ve tarihi 1700’lere kadar dayanan Sincan nüfusu, son 10 yılda ortalama %25 artış göstererek 500 bin sınırını aşmış ve ülkemizin de en büyük ilçeleri arasına girmeyi başarmıştır. Nüfusun artması demek, Sincan’da yaşayan evli ve potansiyel boşanma ihtiyacı olacak olan çift sayısının artması demektir. Günümüzde, Sincan boşanma avukatı konusunda en fazla ihtiyaç duyan ilçelerdendir.

Etiketler : Sincan boşanma avukatı, sincan boşanma avukatları, sincan avukat numaraları, sincan boşanma avukatı numarası, en iyi sincan boşanma avukatları

Sincan’daki hukuki işlemler Batı Adliyesi’nde görülmektedir. Batı AdliyesiOğuzlar Mahallesi. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Caddesi No:52 adresinde yer almaktadır.

Sincan Boşanma Avukatı Tülin Babaoğlan Yılmaz Hakkında

Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne derece ile giren, avukatlık stajını Ankara’nın önde gelen avukatlık bürolarında yapan Avukat Tülin Babaoğlan Yılmaz, 2012 yılından bu yana avukatlık yapmaktadır. Aynı zamanda Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Özel Hukuk (aile, boşanma , borçlar , medeni hukuk) alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

İş Hukuku alanında bilirkişiliği, ceza hukuku ve adli yardım konusunda sertifikaları bulunmaktadır. Eğitim hayatı boyunca ilkeli ve kurallarına bağlı olarak mesleğine hazırlanmıştır.

Sincan Boşanma Avukatı İletişim

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için iletişim formundan bizlere aklınıza takılan soruları sorabilir, iletişim numaralarımızdan arayabilir veya bilgi@tulinbabaoglan.av.tr mail adresimizden bize mail gönderebilirsiniz.

Adres: Yeşilova Mah. 4023. Cadde Ser Tower Busidence (kat 8) No: 1/96 Etimesgut / Ankara

Kategori :  Sincan Boşanma Avukatı

Çalışma Saatleri : 09:00 – 17:30

Telefon : 0546 646 7014

Mail : bilgi@tulinbabaoglan.av.tr

Boşanma Davası Neden Açılır ?

İnsanlar belirli bir yaşa ve olgunluğa geldikten sonra evlenir. Her evlilik mükemmel gitmeyebilir ve bir süreç sonra evli çiftlerden her ikisi veya sadece biri boşanmak isteyebilir. Bu durumda boşanma davası açılır.

Boşanma Davası Nasıl Açılır ?

Bir çift karşılıklı olarak boşanma kararı verdiler ise davayı ya kendileri açıp takip edebilir veya bir boşanma avukatı ile anlaşabilir. Davayı eğer kendileri açıp takip edeceklerse yeterli hukuki bilgilere sahip olmaları gerekmektedir.

Boşanma kararı veren çiftler avukatla çalışmak zorunda değildir ancak çok büyük oranla herhangi bir dava tecrübeleri olmadığından dolayı çok basit hatalar yapma ihtimalleri çok yüksektir. Bu nedenle boşanma kararı verildikten sonra ilk iş olarak bir boşanma avukatı ile anlaşılmalıdır.

Sincan Boşanma Avukatları

Sincan’da yer alan ve her ne sebepten olursa olsun boşanma gereği duyan evli çiftler, hukuki süreçlerin takip edilmesi, tarafların savunulması gibi durumlardan dolayı bir Sincan avukat ihtiyacı duymaktadır.

Boşanma davalarına boşanma avukatları bakar. Boşanma davaları , aile hukuku içerisinde en önemli davalar arasında yer almaktadır ve en fazla avukat araştırılan davalar da boşanma davalarıdır.

Boşanma Davasının Özel Sebepleri Nelerdir ?

Boşanma davalarının özel  sebepleri bulunmaktadır. Bir sincan boşanma avukatı ile çalıştığında aşağıdaki maddelerin tümü için çalışabilirsiniz.

  • Zina Sebebiyle Boşanma
  • Hayata Kast, Kötü Muamele ve Onur Kırıcı Davranışlar Sebebiyle Boşanma
  • Akıl Hastalığı Nedeniyle Boşanma
  • Küçük Düşürücü Suç veya Haysiyetsiz Hayat Sebebiyle Boşanma
  • Evlilik Birliğinin Temelinden Sarsılması Nedeniyle Boşanma

Boşanma Dilekçesi Nasıl Hazırlanmalıdır ?

Boşanma dilekçesi hazırlanırken en önemli hususlardan biri de, dilekçeyi doğru ve ispat edilebilir , geçerli delillere dayandırmaktır. Ayrıca bu delillerin ve temellerin hukuki olarak işe yaraması gerekmektedir.

Boşanma davalarının dilekçeleri genel olarak eksik bilgilerden dolayı reddedildiği gibi, hukuki olarak delil kabul edilmeyen delillerin yazılması nedeniyle de reddedilebiliyor. Bu nedenle boşanma dilekçelerinin işini iyi bilen uzman bir boşanma avukatı tarafından yapılması her zaman en iyisi olacaktır.

Boşanma Davası Avukat Ücretleri Ne Kadar ?

Müvekkillerimizin boşanma davalarıyla ilgili olarak yüz yüze görüşme yapılmakta, sonrasında hukuki sorunun mahiyetine ve boşanma davası sonrasında talep edileceklere göre vekalet ücreti Avukatlık Kanunu çerçevesinde tayin edilmektedir. Ofiste yapılacak danışmalar ücretlidir.

Boşanma davası açmak istiyorsanız ve aklınızda sorularınız varsa, Sincan boşanma avukatları arasında olan Tülin Babaoğlan Yılmaz ile iletişime geçebilir ve konu hakkında tüm sorularınıza yanıt alabilir, bizimle çalışabilirsiniz.

Boşanma Davaları ile alakalı faydalı yazılarımız

5